Kolorowa kolacja malucha

Jak przekonać małego niejadka do kolacji? Okazuje się, że jest na to skuteczny i dość powszechnie znany sposób. Dla malucha, atrakcyjne jest wszystko to, co kolorowe i pomysłowo przygotowane.

Dzisiaj, tak samo, jak i wiele lat temu, najbardziej popularnym i jednocześnie prostym do przygotowania daniem kolacyjnym dla malucha, są kolorowe kanapeczki. Jak „wyczarować” takie kanapki? Nie ma jednego sposobu, wszystko jest kwestia wyobraźni.

Zacznijmy jednak od początku. Najpierw należy przygotować wartościowe dla wzrostu i rozwoju dziecka składniki, takie jak pełnoziarniste pieczywo, chuda wędlina, jajko, świeże warzywa, czyli przykładowo sałata, pomidor, ogórek, szczypiorek.

W pierwszym kroku, pieczywo kroimy w tak zwane wagoniki lub, dla ambitnych, w różne ciekawe kształty. Dla każdego elementu wymyślamy jakiś motyw, na przykład słoneczko z promykami, powstałe z jajka i szczypiorku, albo prowizoryczna podobizna postaci z bajki.

Możliwości jest bardzo wiele. Całość dzieła można udekorować odrobiną keczupu lub majonezu.

Często, przygotowanie takich kolorowych kanapeczek, okazuje się być prawdziwą frajdą, zarówno dla dziecka, jak i dla samego rodzica.

https://winayo.pl/sklep/wina/biale/wytrawnepolwytrawne www.krls.org.pl