Ile dań na imprezę?

Przygotowując imprezę w domu nie masz osobistego szefa kuchni, który ułoży ci jadłospis na konkretny dzień. Rozpiska menu zleży przede wszystkim od tego, o której godzinie goście odwiedzą twój dom. Jeżeli uroczystość w kościele zakończy się przed godziną 15.00 to oczywistym jest, że świętowanie należy zacząć od podania gościom ciepłego, pożywnego obiadu. Taki kłopot nie będzie nas dotyczył jeżeli zdecydujemy się na restauracja na uroczystość warszawa. 

Jeżeli natomiast goście zjawią się późnym popołudniem możesz poczęstować ich kawą i słodkim deserem. Przyjęło się, że dzień świętowania składa się z obiadu (zazwyczaj dwudaniowego), kawy z deserem, zimnych przekąsek i kolacji. W przypadku, kiedy cała impreza rozpoczyna się w godzinach popołudniowych wystarczy, jeśli podasz kawę z deserem, zimne przekąski i/lub kolację na ciepło. Jeżeli zaprosiłaś gości tylko na drobny poczęstunek wystarczy natomiast, że wykorzystasz w tym celu szwedzki stół.

Wystawisz na nim kilka przekąsek i napojów, goście poczesują się tym, na co tylko będą mieli ochotę, a ty nie będziesz musiała cały czas myśleć o kolejności podawania dań z menu.