Ile dań na imprezę?

Przygotowując imprezę w domu nie masz osobistego szefa kuchni, który ułoży ci jadłospis na konkretny dzień. Rozpiska menu zleży przede wszystkim od tego, o której godzinie goście odwiedzą twój dom. Jeżeli uroczystość w kościele zakończy się przed godziną 15.00 to oczywistym jest, że świętowanie należy zacząć od podania gościom ciepłego, pożywnego obiadu.

Jeżeli natomiast goście zjawią się późnym popołudniem możesz poczęstować ich kawą i słodkim deserem. Przyjęło się, że dzień świętowania składa się z obiadu (zazwyczaj dwudaniowego), kawy z deserem, zimnych przekąsek i kolacji. W przypadku, kiedy cała impreza rozpoczyna się w godzinach popołudniowych wystarczy, jeśli podasz kawę z deserem, zimne przekąski i/lub kolację na ciepło. Jeżeli zaprosiłaś gości tylko na drobny poczęstunek wystarczy natomiast, że wykorzystasz w tym celu szwedzki stół.

Wystawisz na nim kilka przekąsek i napojów, goście poczesują się tym, na co tylko będą mieli ochotę, a ty nie będziesz musiała cały czas myśleć o kolejności podawania dań z menu.

www.basat.pl/automaty-do-lodow/uzywane-automaty-do-lodow.html