Wycieczki statkiem jako atrakcja wakacyjna

Wakacje to nieodłączony element funkcjonowania każdego człowieka. Przychodzi taki moment, że mamy już dosyć pracy i wręcz musimy wypocząć. Możliwości spędzenia wolnego czasu mamy mnóstwo – może to być biwak, wakacje nad morzem lub w górach. Mogą to być jeziora. Szczególnie latem, kiedy to bardzo chętnie spędzamy czas nad wodą.

Kąpanie się w ciepłej wodzie, pływanie i spacery brzegiem morza. Często będąc nad wodą, mamy ochotę popłynąć jeszcze dalej… I wówczas decydujemy się na rejs. Często krótki – trwa np. 2 lub 3 godziny. Do wyboru mamy promy, statki pasażerskie, tramwaje wodne lub statki-repliki.

Ten ostatni wariant szczególnie przypada do gustu dzieciom. Statki takie są budowane na wzór okrętów pirackich czy też Wikingów. Często załoga także jest przebrana, co jeszcze bardziej przenosi nad w bajkowy klimat. Takie statki wycieczkowe odpływają kilka kilometrów od brzegu, a następnie zawracają i wracają. Są także wycieczki statkiem do celu – rano statek odpływa na pobliską wyspę, a wieczorem zabiera pasażerów z powrotem do miejscowości wypoczynkowej.

www.chutir.pl

Z takiej atrakcji także często korzystają turyści, ponieważ nie jest tak droga, a zapewnia mnóstwo zabawy i frajdy.

geostrefa we flocie https://www.viasigni.pl/kto-stawia-znaki-drogowe-na-drogach-gminnych-a-kto-na-osiedlu/