Wirusy potoczne określenie wszystkim wiadomościom, które mogą zaszkodzić komputerowi lub urządzeniu mobilnemu, na którym zostaną otwarte.

Część wirusów nie jest aż tak niebezpieczna dla komputera i wystarczy, że je usuniemy oraz zrobimy skanowanie komputera, a po wirusie nie będzie ani śladu.

Niestety część z nich jest niebezpieczna i może skończyć się na tym, że dane z naszego komputera będą przekazywane autorowi wirusa lub też zostaną usunięte z dysku w najgorszym przypadku zniszczeniu ulec może sam dysk, który jak wiadomo jest najważniejszym elementem każdego komputera.

www.ireneuszjelen.pl

Bardzo ważne jest to by każdy komputer posiadał legalne oprogramowanie, ponieważ tylko dzięki temu posiadamy możliwość aktualizacji oprogramowanie, ważne jest również posiadanie programu antywirusowego, antyspamowego i uważne sprawdzanie tego, od kogo dostajemy i otwieramy wiadomości.

Należy uważać na miejsca, w których logują się przypadkowe osoby, aby wylogować się z wszelkiego rodzaju osobistych portali, skrzynek mailowych.