Popularność kawy w Polsce

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie kawą w naszym kraju. Zmieniła się rzeczywistość wokół nas, obficiej czerpiemy łatwiej już dostępne przyjemności z życia. Mamy obecnie wyśmienite warunki do podróżowania po całym świecie i przyglądania się innym kulturom. Chętnie bywamy w restauracjach próbując oryginalnych potraw regionu. Każdy wyjazd jest również okazją do skosztowania różnych odmian kawy, która jest przyrządzana na wiele sposobów.

Często nowe smaki kawy nie przypominają nam zupełnie tego, który kosztujemy codziennie u siebie w domu. Wszystko zależy od kultury konkretnego kraju, do którego się wybraliśmy. Dla prawdziwego znawcy kawy takie peregrynacje są bezcenne, bo stanowią skarbnicę wiedzy, zwłaszcza wtedy, gdy spotka podobnego sobie fachowca. W naszym kraju przyjęło się najwięcej wzorców kawowych pochodzących z Włoch. Chodzi o sposób przyrządzania kawy, podawania jej i picia.

Włosi uwielbiają kawę i można powiedzieć, że stworzyli pewien określony, wyrazisty styl w tym zakresie. Mają swoje przyzwyczajenia i niepisane reguły określające, kiedy i jaką pić kawę. Będąc we Włoszech dobrze jest je znać, żeby nie popełnić towarzyskiej gafy. Rytuał picia kawy we Włoszech można zaobserwować nawet w podrzędnych lokalach, gdzie przygotują nam bardzo dobrą kawę. Na jej smak i jakość ma wpływ również to, że jest wypalana na miejscu, w kraju, w niezliczonych lokalnych palarniach.

Sprowadzana z wielu miejsc na świecie w ogromnych ilościach, bo na półwyspie nie ma plantacji kawy, ciągle podbija serca Włochów, od których my czerpiemy wzorce.

karczoch sok www.ekoszczepienia.pl