Może puzzle edukacyjne?

Zazwyczaj, zwłaszcza ludzie dorośli, słysząc słowo puzzle wyobrażają sobie setki elementów i obrazek, który choć piękny, to zawierający tyle szczegółów, że wydaje się nie do ułożenia. Jednak warto pamiętać, że w sklepach znajdziemy wiele różnych rodzajów puzzli, a to oznacza, że spokojnie będziemy mogli kupić również takie, które będą mogły układać małe dzieci. Co więcej, są takie puzzle, które nie tylko uczą logicznego myślenia, cierpliwości i spostrzegawczości, ale także uczą liczenia czy części ciała. Warto im się przyjrzeć, jeśli szukamy ciekawego prezentu dla jakiegoś maluszka.

Różne wielkości

W ofercie możemy znaleźć puzzle drewniane, które będą posiadały od kilku do nawet kilkudziesięciu elementów.

Zazwyczaj pojedyncze fragmenty są dość duże, a to oznacza, że dziecko bez większego problemu będzie mogło je ze sobą połączyć. Dodatkowo warto powiedzieć, że takie puzzle edukacyjne odnoszą się do jakiejś wiedzy, którą dziecko podczas zabawy powinno sobie przyswoić. Dlatego możemy znaleźć propozycje, w których trzeba będzie ułożyć z puzzli człowieka, a następnie połączyć ze sobą różne narządy wewnętrzne. Ponieważ będą one podpisane, to dziecko nie tylko będzie się uczyło gdzie znajdują się poszczególne części ciała, ale dzięki pomocy dorosłego, będzie mogło się również uczyć, jak te części się nazywają.

Czego jeszcze mogą uczyć?

Za pomocą łączenia odpowiednich elementów z puzzli edukacyjnych, możemy dziecko uczyć tego, co jedzą konkretne zwierzęta.

Możemy też uczyć rozróżniania przedmiotów pod kątem ich wielkości, jak i liter czy cyfr. Ważne jest to, że takie puzzle edukacyjne są skonstruowane w taki sposób, że dziecko nie musi tak do końca rozumieć co się na nich znajduje, nie musi liczyć, a i tak będzie w stanie je połączyć, bo konkretne pary będą miały takie samo tło, albo miejsca w których te puzzle będą się łączyły, będą tak zaprojektowane, że żaden inny nie będzie pasował w tą samą przestrzeń. Możemy kupić puzzle edukacyjne, które będą dla małych dzieci. Ale możemy kupić puzzle edukacyjne, które będą zawierały więcej szczegółów i po ułożeniu których dziecko będzie mogło się uczyć nazw państw, miast, rzek. Nawet takie puzzle będziemy mogli dopasować do wieku dziecka, jego umiejętności i tego, jaką wiedzę w danym momencie powinno zdobywać.

www.tamton.pl