Komunijny tort

Kulminacyjnym punktem komunijnej uroczystości bez wątpienia jest tort. Powinien być biały, kolor ten ma bowiem symbolizować czystość i niewinność. To właściwie wszystko odnośnie wymagań co do ej potrawy. Reszta zależy wyłącznie od ciebie.

www.bieg-pastow.pl

Pamiętaj, że tort komunijny jest też potrawą, z której nie należy rezygnować, a jego podanie jest już niemal tradycją. Cukiernie mają bogatą ofertę tortów komunijnych – niskie, piętrowe, w kształcie hostii czy książeczki kościelnej. Jeszcze bogatszy wybór jest jeżeli chodzi o smaki, tutaj właściwie możesz wybrać wszystko, na co tylko masz ochotę i co lubią twoi i dziecka goście. Jeżeli podjęłaś się samodzielnego upieczenia tortu, a nie masz dużego doświadczenia cukierniczego postaraj się upiec ciasto nieskomplikowane.

Nie warto ryzykować nieudanego wypieku w tak ważnym dniu, jakim jest komunia twojej pociechy. Możesz upiec prosty biszkopt, a jako dodatki wybrać sezonowe owoce, np. maliny, truskawki cy czereśnie. W roli kremu dobrze spisze się śmietana lub prosty w przygotowaniu krem budyniowy.

Pizza andrespol pan-centrum.pl