Jakie oceny uzyskuje dany deweloper?

Zakup mieszkania wiąże się z przekazaniem deweloperowi sporej ilości pieniędzy, które niejednokrotnie są pożyczone z banku. Dlatego właśnie wielu ludzi odczuwa strach przed przekazaniem tych pieniędzy za mieszkanie, które na razie widnieje tylko na planach i za którym, będą musieli jeszcze poczekać przez kilka miesięcy. Mają oni obawy co do tego, czy nie zostaną wykorzystani i oszukani, czy czasami nie okaże się, że deweloper zbankrutował, albo że zabrał pieniądze i zniknął.

Aby uniknąć tego typu obaw, warto najpierw poszukać jak najwięcej informacji o danym deweloperze i sprawdzić, czy widnieje on na różnych stronach związanych z budowlanką, bo wówczas będziemy mieli pewność, że korzystamy z usług kogoś sprawdzonego, kto nie chce nas oszukać.

Poszukajmy jego wcześniejszych nieruchomości

Im dłużej taki deweloper działa na rynku, tym większa jest pewność, że to sprawdzony człowiek, który działa zgodnie z prawem. Dlatego warto poszukać jego wcześniejszych propozycji mieszkaniowych, przekonać się jak one wyglądają, a także znaleźć opinie na ich temat.

Wówczas będziemy mogli ocenić, czy ludzie są zadowoleni z tego, że skorzystali z jego oferty i czy go polecają. Poza tym, sprawdzając tego typu opinie, będziemy mogli się przekonać, czy działa on terminowo, a więc jaka jest szansa, że będziemy mogli otrzymać klucze od naszego mieszkania dokładnie w tym czasie, w jakim było to ustalone. Można także popatrzeć na stronie miasta, czy polecają i reklamują budowę nadzorowaną oraz sponsorowaną przez takiego dewelopera, bo wówczas będziemy mieli potwierdzenie, że oni także mu ufają, a więc i my nie mamy się czym przejmować.

Do tego jeszcze możemy spróbować porozumieć się osobiście z kimś, kto kupił mieszkanie w jego wcześniejszej nieruchomości, bo wówczas będziemy mogli się dowiedzieć także, jak ono się sprawuje mimo upływu lat i czy nie ma tam jakiś rażących błędów czy niedociągnięć.

Dość łatwo jest znaleźć takie opinie

Wbrew pozorom, może się okazać, że nie będziemy mieli większego problemu z tym, aby znaleźć w internecie tego typu opinie. Pamiętajmy więc, że im więcej jest tych pozytywnych, im więcej nieruchomości do użytku oddał taki deweloper, tym większe ma doświadczenie i tym spokojniej, my także możemy mu zaufać.

Co więcej, trzeba tutaj powiedzieć, że taki deweloper będzie miał też obowiązek udostępnić wszelkie dokumenty, na których będą niezbędne pozwolenia budowlane, a to także powinno nas uspokoić, co do prawdziwości takiej nieruchomości i co do tego, że jest on związany konkretnymi umowami, na zakończenie danej budowy w ustalonym czasie. Im więcej informacji na jego temat znajdziemy, tym będziemy spokojniejsi. Co się z tym wiąże, będziemy także mieli pewność, że warto spokojnie czekać na tą wymarzoną nieruchomość, bo faktycznie pojawi się ona w tym czasie, w którym było ustalone.

Osiedle Neapolis

Tacy deweloperzy wiedzą, że dobra opinia przysporzy im kolejnych klientów, więc robią wszystko, aby ją utrzymać i żeby ludzie im naprawdę ufali.

dom bliźniak gdańsk www.amhcoaching.pl