Jak rozwijał się Amazon?

Największe sklepy internetowe mogą często poszczycić się tym, że ich działalność jest znana na całym świecie. Nic dziwnego, skoro niemal w każdym kraju można zapoznać się z ich ofertą czy zamówić któryś z dostępnych towarów. Sklepy internetowe mają stosunkowo krótką historię, jednak warto wiedzieć, jak daleko sięgają korzenie popularnych gigantów.

Jednym spośród bardzo popularnych sklepów internetowych z pewnością jest Amazon. To amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe zostało założone w 1995 roku w Seattle. Za jego pomysłodawcę i założyciela uznaje się Jeffa Bezosa.

Sklep prowadzony przez spółkę amazon.com współcześnie, po dziesięciu latach rozwoju uznawany jest za największy sklep internetowy na świecie. Jego oddziały można znaleźć w Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Japonii, Chinach, Włoszech, Hiszpanii oraz Polsce.

Początkowo Amazon był tylko i wyłącznie księgarnią. Pierwszą książkę w historii działalności firmy sprzedano w lipcu 1995 roku. Spółka, która miała zajmować się wyłącznie sprzedażą książek, z czasem stopniowo rozszerzała swój asortyment.

W sklepie pojawiły się więc płyty DVD z filmami i muzyką, sprzęt komputerowy, elektronika, meble oraz wiele innych towarów.