Filmy w zasięgu myszki

Twórcy mają prawo do obrony swoich interesów, jednakże momentami zapędzają się zdecydowanie zbyt daleko. Ich „zbrojnym ramieniem” są organizacje walczące z piractwem, które lobbują na rzecz zaostrzania przepisów prawa w odniesieniu do piractwa, a także występują przeciwko konkretnym osobom, które oskarżają o kradzież własności intelektualnej. Zjawisko to ma miejsce w odniesieniu do muzyki, ale również do filmów. Dziś każdy bez problemu może pobrać z sieci dowolny film lub serial.

Niektóre z nich są wrzucane w całości na serwisy wideo i można je oglądać online. Furorę robią potężne portale hostingowe, na których miliony ludzi wymieniają się treściami poza jakąkolwiek kontrolą. Użytkownicy mają tym samym nieskrępowany i darmowy dostęp do dóbr kultury. Dzieje się to zazwyczaj z pogwałceniem przepisów prawa, jednakże nie zapominajmy o tym, że ludzie sięgają po pirackie treści nie z intencją okradzenia kogoś, ale po to, by stać się konsumentami dobrego kina.

Często nie mają możliwości finansowych zakupu płyt DVD lub nie chcą czekać aż polska telewizja łaskawie wyemituje pierwszy sezon topowego serialu trzy lata po zagranicznej premierze.

wyjazd.poradnikedukacyjny.waw.pl