Czy deweloper pomoże nam z kredytem?

Jesteśmy zainteresowani kupnem mieszkania, ale jednocześnie wiemy, że nie obejdzie się bez zaciągnięcia kredytu, i to nas przeraża? Przeglądamy różne oferty, czytamy różne umowy, ale nadal nie mamy pojęcia, który kredyt będzie dla nas najlepszy? Jeśli tak właśnie się dzieje, a to wszystko zniechęca nas do zakupu, to koniecznie powinniśmy popatrzeć, czy deweloper na swojej stronie nie oferuje nam czasami pomocy, przy zaciągnięciu takiego kredytu. Warto się temu przyjrzeć i z tego skorzystać, bo może się okazać, że sporo na tym zyskamy.

Deweloper zaproponuje nam odpowiednich doradców

Warto się spotkać z deweloperem, obejrzeć interesujące nas mieszkanie, a następnie skorzystać z możliwości kontaktu z doradcami od zaciągania kredytów. Może się wówczas okazać, że przejrzą oni wszystkie oferty bankowe i na podstawie naszych możliwości finansowych określą, który bank oferuje kredyt na najbardziej dogodnych, dla nas warunkach.

Poza tym, warto wiedzieć, że deweloperzy też bardzo często zaciągają kredyty na rozpoczęcie budowy, a więc może się okazać, że będzie korzystne dla nas, zaciągnąć kredyt w tym samym banku. Wówczas będzie on już miał wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę i umowy, a co się z tym wiąże, my sami będziemy musieli się przejmować mniejszą ilością dokumentów.

mieszkania na sprzedaż warszawa ursus rynek pierwotny

Dodatkowo, jeśli sam deweloper zobowiązał się przed bankiem do wybudowania danej nieruchomości, to taki bank będzie mniej restrykcyjnie podchodził do nas, jeśli chodzi o składanie różnych dokumentów w terminie, bo będzie je cały czas otrzymywał od dewelopera, a dodatkowo jeszcze sam będzie kontrolował, czy wszystkie prace odbywają się zgodnie z wyznaczonym terminem. To wszystko sprawia, że warto się dowiedzieć, jaki bank dał pieniądze na daną inwestycję, tak abyśmy od razu mogli sprawdzić, jaka jest szansa, że my również otrzymamy w nim kredyt, niezbędny na zakup wymarzonego mieszkania.

Eksperci się na tym znają

Możemy być spokojni o doradców kredytowych, których oferuje nam deweloper, bo dobrze znają się oni na swojej pracy i dodatkowo jeszcze wiedzą, na co trzeba zwrócić uwagę podczas zaciągania kredytu, tak aby mieć pewność, że nie popełnia się błędu. Jeśli będziemy ich słuchali, to możemy być pewni, że uda nam się uzyskać najbardziej korzystny kredyt, który jednocześnie będzie przystępny do spłacenia, ponieważ będzie nam oferował stosunkowo niskie oprocentowanie.

To też sprawia, że coraz więcej osób korzysta z możliwości spotkania z takimi ekspertami, bo wówczas też jest większa szansa, że uda im się uzyskać upragniony kredyt. Czasami niewiele potrzeba, aby móc spełnić swoje marzenia.

Trzeba jednak wiedzieć, kto może nam pomóc w ich finansowym zrealizowaniu, a ponieważ oferty banków mogą się znacznie między sobą różnić, to trzeba mieć kogoś zaufanego, kto dokładnie będzie wiedział jak czytać takie oferty i na co powinno się zwrócić uwagę. Takich ludzi właśnie oferują nam deweloperzy, proponujący nam też swoje mieszkania.

osiedlenovo.pl